4Lapy.netUmów wizytę ONLINE

4Lapy.net


  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  


O Nas


Witamy na stronie internetowej Przychodni Weterynaryjnej Cztery Łapy     

CERTYFIKAT

Przychodnia Weterynaryjna Cztery Łapy powstała w maju 2011 roku i jest jedną z najnowszych lecznic w Częstochowie. W przychodni pracują obecnie lekarz weterynarii Joanna Wypych, lekarz weterynarii Justyna Podhorska oraz lekarz weterynarii Karolina Nowakowska. Ponadto codziennie spotkać możecie Państwo uśmiechnięte i pogodne technik weterynarii Kamilę Warkiewicz oraz zootechnik Sonię Sowińską. Skorzystać możecie Państwo również z usług fryzjera dla zwierząt (dyplomowanego groomera) Kamili Królikowskiej

Podczas tworzenia przychodni zależało Nam bardzo, by usługi medyczne świadczone były na najwyższym poziomie, a ich zakres był jak najszerszy. Na miejscu wykonujemy szeroki zakres badań m.in. badania krwi (badanie morfologiczne oraz biochemiczne), badanie radiologiczne, ultrasonograficzne, elektrokardiograficzne. Przychodnia wyposażona jest w nowoczesną i bezpieczną aparaturę (m.in. Rentgen, cyfrowy skaner RtgUSG, EKG, urządzenie do badania krwi, aparat do znieczulania wziewnego, kardiomonitor pacjenta, inkubator niemowlęcy). Dysponujemy również salą do leczenia stacjonarnego zwierząt, wyposażoną w specjalne boksy/ klatki dla hospitalizowanych pacjentów. Na miejscu w przychodni znajduje się również w pełni wyposażony Salon Strzyżenia i pielęgnacji psów i kotów

Specjalizujemy się głównie w profilaktyce oraz leczeniu małych zwierząt (psy, koty, gryzonie). Nieustannie podnosimy kwalifikacje poprzez uczestniczenie w szkoleniach, warsztatach, konferencjach czy sympozjach. Praca jest dla Nas pasją, a zwierzęta nieodłączną częścią naszego życia zarówno zawodowego, jak i prywatnego. Codziennie podejmujemy nowe wyzwania i staramy się pomóc każdemu z naszych małych przyjaciół. Staramy się, by każda wizyta wiązała się z jak najmniejszym stresem zarówno dla zwierzęcia jak i jego właściciela.

Zdobywanie nowej wiedzy, pogłębianie wiadomości, doskonalenie umiejętności to nieodłączna część życia osób pracujących w zawodzie medycznym. Personel naszej przychodni uczestniczy regularnie w warsztatach, konferencjach, szkoleniach, zajęciach specjalizacyjnych w różnych dziedzinach medycyny. Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom, dokładamy wszelkich starań, by metody leczenia, stosowane leki oraz standardy pracy , utrzymywane były na europejskim poziomie.

Z uwagi na Państwa potrzeby i wygodę do przychodni wprowadziliśmy możliwość płatności kartami kredytowymi oraz płatniczymi za wszystkie usługi  w przychodni oraz zakupy w sklepie.

Zapraszamy zatem serdecznie do Naszej Przychodni przy ulicy Dunikowskiego 6 w Częstochowie:

Obecnie w Naszej Przychodni przyjmuje trzech lekarzy weterynarii.


Nasz personellekarz weterynarii Joanna Wypych

specjalista chorób wewnętrznych psów i kotówLekarz weterynarii, założycielka i kierownik przychodni, absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w roku 2011. W roku 2016 uzyskała tytuł lekarza specjalisty w zakresie chorób wewnętrznych psów i kotów na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu Wydziale Medycyny Weterynaryjnej. Na co dzień zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem zwierząt towarzyszących, w przychodni zajmuje się również chirurgią miękką, wykonuje badania ultrasonograficzne oraz zdjęcia rentgenowskie.

Prywatnie jest właścicielką owczarka niemieckiego Amelki oraz kota domowego Kubusia.
Zainteresowania: podróże, trekking, góry, medycyna, literatura podróżnicza, dietetyka, jeździectwo, sporty zimowe, kolarstwo górskie, dog trekking, nordic walking.

Konferencje i szkolenia:
1. Szkolenie lekarzy weterynarii – Co możemy wskórać – Royal Canin – Katowice – 2014 r.  

2. Szkolenie lekarzy weterynarii – majówka neurologiczna – Uniwetsytet Przyrodniczy we Wrocławiu – 2014 r.

3. Rozród małych zwierząt – konferencja weterynaryjna – Vet4vet – Warszawa – 2015 r.

4. Onkologia w praktyce – szkolenie – Wydawnictwo Elamed – Katowice – 2010 r.

5. Sympozjum: Mechanizmy zachowań zwierząt oraz możliwości ich modelowania –Katedra rozrodu - Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – 2010 r.

6. Ultrasonografia w rozrodzie małych zwierząt – Katedra Rozrodu - Uniwersytet Przyrodniczy We Wrocławiu – 2011 r.

7. XXIV Międzynarodowy Kongres Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt PSLWM - Łódź - 2016

8. Międzynarodowe sympozjum VetCo - Anestezjologia małych zwierząt - Warszawa-  2017

9. Nefrologia i Urologia małych zwierząt - Warszawa 2017lekarz weterynarii Justyna Podhorska

Lekarz weterynarii, absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w roku 2012.
Zajmuje się pacjentami internistycznymi, zwłaszcza kardiologicznymi. Wykonuje również badania rentgenowskie, przeglądowe badania ultrasonograficzne jamy brzusznej zarówno psów jak i kotów. Od 2015 roku zgłębia wiedzę w dziedzinie kardiologii weterynaryjnej, w przychodni wykonuje m.in. badanie echokardiograficzne (aparatem Honda HS-2100).

Prywatnie właścicielka psa, kota, szynszyli i chomika, uwielbia górskie wędrówki i podróże po świecie.

Konferencje i szkolenia:
1.IV Kongres Praktyki Weterynaryjnej – Vetforum – Łódź – 2014 r.

2. Warsztaty ultrasonograficzne (diagnostyka chorób jamy brzusznej) – Legionowo – 2015 r.

3. VI Kongres Akademii po Dyplomie – Medical Tribune – Warszawa – 2014 r.

4. Konferencja Weterynaryjna – dermatologia bez tajemnic – Vet4vet – Warszawa – 2013 r.

5. Konferencja Kardiologiczna - Vetmedin – Katowice – 2015 r. 

6. Kurs z zakresu położnictwa klinicznego - Stowarzyszenie Śląska Poliklinika Weterynaryjna - Katowice - 2016 r.

7. Konferencja Kardiologiczna - Vetoquinol - Warszawa - 2016r.

8. EKG - I stopień - Poznań 2017lekarz weterynarii Karolina Nowakowska

W 2007 roku ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Leśnictwa, a następnie w 2013 roku Medycynę Weterynaryjną na SGGW w Warszawie.

Pani doktor praktykę zawodową zdobywała m.in. w Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, Ogrodzie Zoologicznym w Dvur Kralove w Czechach, Ursynowskiej Klinice Weterynaryjnej w Warszawie, Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu, Gabinecie Weterynaryjnym w Łukowie, a w Powiatowym inspektoracie Weterynarii pracowała w zespole ds. zdrowia i ochrony zwierząt.

Prywatnie jest właścicielką trzech psów oraz kota, a jej zainteresowania to Kajakarstwo, przyroda Polski, podróże oraz szycie.


technik weterynarii Kamila Warkiewicz

Technik weterynarii, absolwentka Policealnego Studium Ratownictwa Medycznego w Częstochowie w roku 2012.
 W Przychodni należy do niej m.in. przygotowywanie pacjentów do zabiegów operacyjnych, asysta przy zabiegach oraz wizytach, pomoc lekarzom weterynarii, obsługa recepcji, opieka pooperacyjna nad zwierzętami, badania biochemiczne krwi, sprzedaż karm i diet leczniczych oraz dodatków mineralno-witaminowych.

   Prywatnie jest właścicielką trzech psów, kota oraz jest pasjonatką fretek. Interesuje się literaturą, behawioryzmem zwierząt, grami komputerowymi, oraz grą na gitarze basowej.

Konferencje i szkolenia:

1. Behawior kota, profilaktyka zaburzeń behawioralnych u kotów – Akademia Edukacyjna – Warszawa – 2015 r.

2. Asysta, behawioryzm, marketing – Elamed – Warszawa – 2013 r.

3. Akademia Medycyny Behawioralnej „Lękliwy pies, złośliwy kot – częsty pacjent w gabinecie weterynaryjnym” - Vetoquinol – Warszawa - 2014 r.  

4. XXII Międzynarodowy Kongres Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt PSLWMZ – 2014 r.

5. Konferencja dla techników weterynarii, behawiorystów, groomerów, zoopsychologów i zoofizjoterapeutów – Elamed – Warszawa – 2014 r.  

6. Behawior psów – pies lękliwy, pies nadpobudliwy – Akademia Edukacyjna – Warszawa – 2015 r. 

7. Medycyna behawioralna kotów dla praktyków -Warszawa -  2017 

8. Ogólnopolska konferencja behawioryzmy zwierząt - Warszawa - 2017 

9. Algorytmy postępowania w medycynie behawioralnej psów i kotów - Warszawa 2017magister zootechnik zoofizjoterapeuta Sonia Sowińska

Absolwentka Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie w roku 2015. Obecnie w trakcie nauki w Policealnej Szkole Medycznej na kierunku technik weterynarii. Ukończyła kurs Pierwszej Pomocy i Prewencji Weterynaryjnej Psów i Kotów (Kraków, 2015). W przyszłości planuje zająć się rehabilitacją zwierząt towarzyszących.
Prywatnie właścicielka kilku psów, kota i konia. Zajmuje się hodowlą psów.
Zainteresowania: hodowla dużych zwierząt gospodarskich, psparazytologia, fizjoterapia i literatura fantasy.


Galerie

Lekarz weterynarii Justyna Podhorska
Technik weterynarii - Kamila Warkiewicz
Magister zootechniki zoofizjoterapeuta Sonia Sowińska
 
 KONSULTACJE KARDIOLOGICZNE w naszej przychodni - lek.wet. Katarzyna Kraszewska Przychodnia VETCARDIA Warszawa Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny 25 maja bieżącego roku w Przychodni Weterynaryjnej Cztery Łapy, odbędą się specjalistyczne konsultacje...

czytaj więcej »